Finał dolnośląski LZS w halowej piłce nożnej

10.03.2020r.

W sobotę 7 marca br. w hali widowiskowo-sportowej SP w Pieńsku, odbył się finał dolnośląski LZS w halowej piłce nożnej chłopców do lat 13. Finał zgromadził na starcie siedem zespołów z Dolnego Śląska.

Turniej halowej piłki nożnej chłopców do lat 13, zainaugurował początek realizacji programu imprez XXI Igrzysk LZS mieszkańców wsi i miast. Zgodnie z zapowiedziami emocje były niesamowite. Patronat nad finałem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wyniki w halowej piłce nożnej przedstawiają się następująco:

I miejsce MKS „Piast” Żmigród – powiat trzebnicki
II miejsce SP nr 3 Ścinawa – powiat lubiński
III miejsce MKS „Polonia” Środa Śląska – powiat średzki
IV miejsce Gmina Radków – powiat kłodzki
V miejsce SP Łomnica – powiat jeleniogórski
VI miejsce SP w Zgorzelcu – powiat zgorzelecki
VII miejsce SP w Jelczu Laskowice – powiat oławski

Wszystkim zgromadzonym wręczone zostały puchary, dyplomy oraz medale za trzy pierwsze miejsca. Wyróżniono też najlepszego piłkarza i bramkarza. Miłym akcentem finału, były wyróżnienia ze strony Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu, które przyznało Odznaki Honorowe Grzegorzowi Miłoszewiczowi i Dariuszowi Smoleniowi za rozwój sportu i kultury fizycznej. Także Odznakę Honorową Złotą Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego otrzymał Franciszek Haber – wieloletni działacz i przewodniczący LZS powiatu zgorzeleckiego.

Źródło: Powiat Zgorzelecki