Pasowanie na starszaka w Jędrzychowicach

30.10.2019r.

We wtorek 29 października br. w Publicznym Przedszkolu „Krasnoludki” w Jędrzychowicach odbyła się uroczystość pasowania na starszaka, dzieci z najstarszej grupy „Jeżyki”.

„Jeżyki” przedstawiły program artystyczny o tematyce jesiennej przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami i dziećmi z innych grup. Specjalnie dla starszaków swoje występy zaprezentowali również młodsi koledzy z „Leśnych Ludków”, „Pszczółek” i „Słowików”. Dzieci w odświętnych strojach wygłosiły tekst przysięgi, Dyrektor Przedszkola Barbara Kowalczyk dokonała aktu pasowania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz mnóstwo upominków. Występy przedszkolaków bardzo podobały się wszystkim zgromadzonym, zebrały gromkie brawa od publiczności.  Było to wielkie przeżycie zarówno dla dzieci jak i rodziców, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Dyrektorzy Gminnych Placówek Oświatowych, jednostek organizacyjnych i rodzice.

Źródło: krasnoludki.gmina.zgorzelec.pl