Turniej LZS halowej piłki nożnej w Jerzmankach

13.02.2020r.

W sobotę 5 lutego br. na Sali w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach odbył się turniej I strefy jeleniogórskiej w halowej piłce nożnej chłopców do lat 13. Impreza była pierwszą z bogatego programu XXI Igrzysk LZS mieszkańców wsi i miast.

Tabela końcowa:

1. SP nr 3 w Zgorzelcu – Miasto Zgorzelec
  2. SP w Jerzmankach – Gmina Zgorzelec
  3. UKS TUKAN Iwiny– Gmina Warta Bolesławiecka
  4. UKS PIEŃSK – Gmina Pieńsk
  5. SP nr 5 w Zgorzelcu – Miasto Zgorzelec

Zespół SP nr 3 w Zgorzelcu uzyskał awans do finału dolnośląskiego LZS, który odbędzie się 7 marca br. w pieńsku.

Z rozeznania dolnośląskiego wynika, że był to pierwszy turniej w województwie dolnośląskim w ramach kolejnych XXI Igrzysk LZS. Był to bardzo ważny turniej, gdzie Gmina Zgorzelec zdobyła komplet punktów do klasyfikacji gmin w Igrzyskach LZS.

Kolejny turniej w ramach XXI Igrzysk LZS odbędzie 26 lutego br. w Jerzmankach na turnieju halowej piłki nożnej dziewcząt do lat 15.

Turniej w Jerzmankach zorganizował Pan Franciszek Haber, Przewodniczący LZS Powiatu Zgorzeleckiego.

Źródło: Franciszek Haber/LZS