WORCATION 2019 Międzynarodowe wakacje w Görlitz-Zgorzelcu! 27.07.-10.08.2019 w Görlitz-Zgorzelec

02.07.2019r.

Lubisz odkrywać historię?

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie lata w Twoim mieście?
Masz ochotę poznać rówieśników z innych krajów?

Zapisz się na „Worcation” i spędź lato w Europamieście Görlitz-Zgorzelec!Każdego roku na WORCATION do przygranicznego miasta Görlitz-Zgorzelec przybywa 30 młodych ludzi, aby aktywnie poznać historię miejsca przez lata zapomnianego – byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy mają wyjątkową okazję aby zdobyć doświadczenie w kontaktach z ludźmi z innych krajów, poznać ich język, a także w nieszablonowy sposób zgłębić tajniki historii. Projekt WORCATION w roku 2018 został uhonorowany nagrodą im. Karola Wielkiego.
Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 16-26 lat i odbywać się będzie w języku angielskim.

W programie między innymi:
·         warsztaty teatralne oparte na materiałach historycznych, opowieściach, artefaktach dotyczących historii miejsca oraz refleksjach uczestników warsztatu,

• warsztaty muzyczne – kreatywne rapowanie o aktualnych tematach,
    ·warsztaty archeologiczne,
    ·         wspólne wieczory kulinarne,
    ·         wycieczki w regionie, w tym spływ pontonem po Nysie,
    ·         wspólna nauka języków poprzez animację językową,
    ·         …i mnóstwo innych atrakcji!Koszt uczestnictwa wynosi 100 € (w tym zapewnione 2-tygodniowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz program towarzyszący). Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Na zgłoszenia czekamy do końca tygodnia!

Formularz zgłoszeniowy: klik

Więcej informacji znajdziesz na stronie: klik