2 lipca otwarcie PSZOK w Jerzmankach!

24.05.2019r.

22 maja br. o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Jerzmankach odbyło się zebranie dot. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w tej miejscowości. Spotkanie poprowadził Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, obecni byli również Radni Gminy Zgorzelec Józef Dziurman i Adam Turczyn oraz zainteresowani mieszkańcy.

Na początku zebrania Wójt wytłumaczył potrzebę otwarcia nowego PSZOK oraz przybliżył wyzwania jakie czekają Gminę Zgorzelec w zakresie gospodarki odpadami dot. prac legislacyjnych. Poprosił jednocześnie mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość podczas rozpoczęcia pracy PSZOK-u z uwagi, że początki zawsze są trudne ale przy wzajemnym wsparciu wypracujemy najlepsze rozwiązania.

Zebranie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, mieszkańcy poruszyli wiele tematów, na które wyczerpującej odpowiedzi udzielał Wójt. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom Jerzmanek za serdeczne przyjęcie w Sołectwie Jerzmanki. Cieszymy, się że system gospodarki odpadami Gminy Zgorzelec wzbogaci się o nowy PSZOK!