15-lecie twórczości Zespołu i Tańca „Lusatia”

10.11.2021r.
Drukuj

10 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim odbył się jubileusz 15-lecia twórczości Zespołu Pieśni i Tańca „Lusatia”.

Zespół Pieśni i Tańca „Lusatia” działa od 2006 roku. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Artur Burdosz. Zespół bierze udział w różnych imprezach oraz przeglądach kulturalnych na terenie gminy, powiatu a nawet całego kraju. Piosenki i melodie czerpią ze swoich środowisk. W repertuarze znajdziemy piosenki ludowe, kujawiaki, oberki i przyśpiewki.

Podczas świętowania jubileuszu zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym wystąpili obecni uczniowie szkoły w Osieku Łużyckim oraz jej absolwenci.

Wójt Piotr Machaj wręczył na ręce kierownika zespołu Artura Burdosza honorowe wyróżnienie „Ambasador Gminy Zgorzelec” dla zespołu oraz podziękowania za reprezentowanie Gminy Zgorzelec. Podziękował również Dyrektor Beacie Aniszkiewicz za wsparcie zespołu. Dzieci otrzymały pamiątkowe jubileuszowe prezenty.

Wójt wręczył również honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Zgorzelec” dla wieloletniego pracownika Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim Annie Pietraszek. Wyróżnienie nadawane jest za szczególnie wyróżniającą się działalność na rzecz Gminy Zgorzelec, w szczególności w sferze społecznej, kulturalnej, naukowej, sportowej i gospodarczej.   

Jubileusz połączony był z obchodami Narodowego Święta Niepodległości przypadającymi 11 listopada.

print

Zobacz także: