Nie bądźmy obojętni wobec aktów wandalizmu!

29.10.2020r.
Drukuj

Często jesteśmy świadkami dewastacji infrastruktury gminnej. Place zabaw, parki czy boiska są niszczone i okradane z wyposażenia, a powstają by służyć nam wszystkim. Apelujemy do mieszkańców o uwagę i reagowanie w przypadku niepokojących zachowań.

Zwracamy się do Państwa z apelem, aby reagować na akty wandalizmu, informujmy Policję o tego typu zdarzeniach. Lampy, przystanki, ławki czy boiska to nasze wspólne dobro, o które musimy wszyscy dbać.  Z przykrością zauważamy, że spotykamy się z aktami wandalizmu w naszej Gminie. Część młodych ludzi spędzając wolny czas poza domem, bez skrupułów, niszczy obiekty mienia gminnego dotyczy to również dzieci. Drogi Rodzicu, sprawdź co robi Twoje dziecko. To, że się zachowuje nienagannie w domu, nie oznacza, że w grupie rówieśniczej podobnie.

Nie ma również zgody na wjeżdżanie quadami, motocyklami i innymi pojazdami na tereny parków, boisk i ścieżek rowerowych. Nie dotyczy to służb do wjazdu uprawnionych.

Koszt naprawy,  wymiany, zniszczonego mienia to kilka tysięcy złotych. Przeznaczając nieplanowane na taki cel środki finansowe gmina, zmuszona jest zrezygnować z innych ważnych przedsięwzięć. Wójt Gminy Zgorzelec apeluje, by mieszkańcy będący świadkami niszczenia gminnej infrastruktury, informowali o tym fakcie Policję i Urząd Gminy.

Poniżej zdjęcia jak wygląda w ostatnim czasie zdewastowane boisko w Osieku Łużyckim.

print

Zobacz także: