Muzeum Rolnicze Wsi w Spytkowie zaprasza!

09.11.2020r.
Drukuj

Od kilku lat w Spytkowie funkcjonuje Muzeum Rolnicze Wsi, powstałe z inicjatywy Mieszkańców, prowadzone przez Stowarzyszenie Pracy Samarytańskiej dla Mieszkańców Wsi Ręczyn, Spytków, Kostrzyna i Niedów.

Budynek po przedwojennej Remizie Straży Pożarnej to  maleńka perełka wsi.  Funkcjonujący przez wiele lat jako Świetlica Wiejska, wymagał gruntownego remontu – to jest odwodnienia, osuszenia murów i konserwacji ścian specjalistycznymi preparatami, wymiany okien i drzwi, remontu instalacji elektrycznej, tynkowania, naprawy dachu, malowania i wykonania elewacji zewnętrznej.

Usilne staranie Prezes Stowarzyszenia Pani Heleny Podrazy i Sołtys Pani Ewy Kurdziel, a także Mieszkańców Wsi i zrozumienie potrzeb przez Gminę Zgorzelec, zaowocowało decyzją o remoncie Muzeum Rolniczego Wsi w Spytkowie.

Działanie mogło zostać zrealizowane dzięki dużemu zaangażowaniu Gminy Zgorzelec, w tym przede wszystkim Wójta Pana Piotra Machaja, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Małgorzaty Korelin, oraz mieszkańców Wsi, przede wszystkim Marka Kurdziela.

Budynek został wyremontowany i gotowy do przyjmowania kolejnych gości. O eksponaty i porządek w Muzeum i wokół dbają Panie Teresa Śniadała i Anna Kotiuszko. Muzeum odwiedzane jest przez pojedyncze osoby. Na grupy Muzeum oczekiwać będzie w okresie, kiedy tylko ustąpią ograniczenia. Zapraszamy!

print

Zobacz także: