Festyn w Sławnikowicach

30.08.2021r.
Drukuj

28 lipca br. w Sławnikowicach odbył się festyn w ramach akcji „szczepimy się z KGW”, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich.
Panie z KGW przygotowały wiele atrakcji dla przybyłych młodszych i starszych gości. Młodszym mieszkańcom czas umilała animatorka Gabarka z Bogatyni, dzieci miały do dyspozycji również zjeżdżalnie dmuchane z Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.
Gospodynie serwowały pyszną grochówkę, kiełbasę i kaszankę z grilla, sałatki, pajda ze smalcem i ogórkiem oraz pyszne ciasta. Licznie przybyli goście brali udział w konkursach i zabawach zorganizowanych przez Radną i Sołtys Sławnikowic Karolinę Słomka-Majkut. Również Panie z Placówki Terenowej KRUS w Lubaniu prowadziły akcję informacyjną połączoną z konkursem, w którym do wygrania były nagrody. Zabawę swoim występem uświetniły Panie z zespołu wokalnego Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” oraz występ zespołu tanecznego INNA SHOW ze Zgorzelca. Strażacy z OSP Trójca przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu strażackiego. Każdy mieszkaniec, który jeszcze nie spisał się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 miał taką możliwość przy pomocy rachmistrzów. 
W świetlicy mieścił się punkt szczepień, w którym można było zaszczepić się jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19.
Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj i samorządowcy z Gminy Zgorzelec, powiatu zgorzeleckiego oraz kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych.

Prezes KGW w Sławnikowicach składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację festynu, w szczególności Prezes OSP Sławnikowice Ewie Florianowicz-Majda i członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za duże zaangażowanie.

print

Zobacz także: