Konkurs na najładniej oświetlony dom w Ręczynie

14.01.2022r.
Drukuj

Stało się tradycją, że od kilku dobrych lat mieszkańcy Ręczyna w okresie Świąt Bożego Narodzenia ozdabiają swoje domy i posesje kolorowymi „lampkami” . Z roku na rok wygląda to co raz bardziej okazale i co raz więcej osób się do tego przyłącza, dlatego też  z inicjatywy sołtys Ręczyna , Małgorzaty Brzęk, na przełomie tego roku postanowiła wyróżnić najbardziej zaangażowane osoby w tworzeniu najpiękniejszej iluminacji  świąteczno- noworocznej oferując nagrody. Komisja w składzie: Wójt Piotr Machaj, Zastępca Dyrektora GOK Monika Kurek oraz Sołtys Małgorzata Brzęk, po wizji lokalnej postanowiła wyróżnić następujące osoby:

Krystyna i Józef  Żukowscy, których iluminacja wzbudziła największe uznanie i  zajęła pierwsze miejsce, oraz:

Lucyna i Henryk Wiśniewcy,

Teresa i Bogusław Szałkowscy,

Renata i Andrzej Wołch

którzy równorzędnie zajęli drugie miejsce.

Nagrodami są środki pieniężne zgromadzone przez Sołtysa i Radę sołecką oraz KGW. Do tej inicjatywy również dołączył się Wójt Gminy Zgorzelec wraz z GOK.

Ponadto przed świętami zostało założonych 10 led-owych ozdób świątecznych na latarniach ulicznych,  wykonanych przez radnego Remigiusz Brzęka z materiałów zakupionych ze środków funduszu sołeckiego.

Sołtys Ręczyna dziękuje wszystkich mieszkańcom za co raz to piękniejsze iluminacje swoich

Posesji, tworząc magiczną atmosferę w okresie Świąt Bożego Narodzenia i jednocześnie zachęca do czynnego udziału wszystkich w kolejnych latach.

W załączeniu kilka zdjęć, które niestety nie odzwierciedlają całego efektu  w porównaniu z widokiem „na żywo” w pełnej panoramie.

print

Zobacz także: