Wykład i film z okazji 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim

13.04.2022r.
Drukuj

21 kwietnia 2022 r. – wykład i film z okazji 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim 19.04.1943 r.

Z okazji 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim o godz. 11:00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Stalag VIIIA) dr Zachary Mazur, absolwent Yale University oraz historyk Muzeum Żydów Polskich POLIN, przedstawi rys historyczny dramatycznych wydarzeń w getcie warszawskim w kwietniu i maju 1943 r., a następnie o godz. 12:00 przybliży działalność renomowanego Muzeum POLIN, jego ofertę edukacyjną oraz dydaktyczną.  Wykłady uzupełnią materiały filmowe.

O godzinie 20:00 zapraszamy do kina Camillo (Handwerk 13, Görlitz) na pokaz filmu „Niedokończony film” w reżyserii Yael Hersonski z wprowadzeniem i dyskusją po filmie z udziałem Stefana Zinnow z Saksońskiej Krajowej Agencji Edukacji Politycznej oraz dr. Zacharego Mazura, historyka z Muzeum POLIN, a także Kingi Hartmann-Wóycickiej, Prezes Zarządu Fundacji Pamięć, Edukacja, Kultura.

Wydarzenia są prowadzone dwujęzycznie w j. polskim i niemieckim.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V., Fundacja Pamięć Edukacja, Kultura, Sächsische Landeszentrale für politische Bildung, Volkshochschule Görlitz e.V.

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: