25 Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Zgorzelcu

02.04.2019r.
Drukuj

Jubileuszowe 25 obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy odbyły się w dniach 28-30 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu oraz w Pałacu w Łagowie. W konferencji udział wzięło liczne grono naukowców z 15 państw oraz samorządowców.

Celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń zawodowych, a także możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu medycyny i fizjoterapii.

Głównymi organizatorem obchodów byli – Prof. dr hab. n. med. i dr n. kf. Zbigniew Śliwiński, WS SP ZOZ w Zgorzelcu, Stacjonarny Ośrodek Rehabilitacji – Centrum Fizjoterapii w Zgorzelcu, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Starosta Zgorzelecki Artur Biliński oraz Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy jest okazją do wymiany doświadczeń zawodowych, a także daje możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu medycyny i fizjoterapii. W programie naukowym, na który złożyło się 225 wystąpień i 6 warsztatów, znalazły się sesje poświęcone: fizjoterapii w nowoczesnej medycynie, leczeniu ruchem w różnych dyscyplinach medycyny, terapii manualnej, osteopatii, chiropraktyki w wieku dojrzałym, osiągnięć współczesnej neurologii i neurochirurgii, fizjoterapii i inżynierii biomedycznej w chorobach naczyniowych.

print

Zobacz także: