XXVI Impreza na Orientację

02.10.2023r.
Drukuj

W sobotę 30 września br. w Zgorzelcu na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu odbyła się XXVI Impreza na Orientację. W kolejnej rundzie Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację, organizowanej przez Oddział Międzyszkolny PTSM w Zgorzelcu, udział wzięło łącznie 85 zawodników.

Po przywitaniu uczestników i przekazaniu informacji organizacyjnych wystartowały zawody. Terenem gry był pobliski las. Zawodnicy startowali w  kilku kategoriach: TZ (zaawansowani), TU (dorośli, ale trochę łatwiejsza trasa), TJ (juniorzy), TM (młodzież), TD (dzieci), TT (dla niezaawansowanych) i TP (początkujący).

Najlepsi w swoich kategoriach okazali się:

w kategorii TD – zespół z SP15 Wrocław: Wojciech i Michał Barszcz
w kategorii TM – zespół reprezentujący klub INO-TOP PTSM Zgorzelec Franciszek Warchoł i Joanna Goranin
w kategorii TJ  – Marcin Masiulaniec i Karol Weremczuk, również z INO-TOP PTSM Zgorzelec
w kategorii TU – zespół z PTSM Lubań, Agnieszka  i Tadeusz Sławińscy
w kategorii TZ – Radosław Goś, z PTSM Lubań

Zgodnie z regulaminem obowiązywała również klasyfikacja klubowa (suma punktów do Pucharu Dolnego Śląska w MnO zdobytych przez wszystkich startujących zawodników danego klubu). W klasyfikacji tej zwyciężył INO-TOP PTSM Zgorzelec.

Lokalizacja impreza nad zalewem Czerwona Woda bardzo przypadła do gustu uczestnikom zawodów. Wszyscy biorący w nich udział docenili urok naszego miejskiego lasu i okolicy. Chwalili również samą bazę zawodów – za sprawną organizację i smaczne posiłki, którymi częstowano zawodników po ukończeniu zmagań. Co bardzo cieszy, obiecali, że za rok też przyjadą… Zapraszamy!

Zadanie zorganizowane przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „XXVI Zgorzelecka Impreza na Orientację”

źródło: PTSM Zgorzelec

print

Zobacz także: