Koncert Duetu Kermani-Gentili

15.03.2024r.
Drukuj

Zapraszamy na wyjątkowy koncert duetu Kermani-Gentili, który od ponad dekady prezentuje najsłynniejsze utwory na klarnet i fortepian, a także sięga po nowatorskie programy i perełki muzyczne mniej znanych kompozytorów i kompozytorek. Projekt „Berge unterwegs zum Mond” (Góry w drodze na księżyc) jest wynikiem eksploracji polskiej muzyki i świata, z którego się wywodzi.

„Berge unterwegs zum Mond” to więcej niż koncert: to zwrócenie uwagi na bogatą kulturą Polski i ukazanie jej wpływów w Niemczech. To pogłębienie i połączenie różnych rodzajów sztuki i nurtów poprzez uniwersalny język – muzykę.

W programie koncertu zostaną zaprezentowane utwory Lutosławskiego, Chopina i Pendereckiego, a także specjalnie skomponowany z tej okazji utwór Magdaleny Buchwald wraz z trzema innymi prawykonaniami utworów współczesnych kompozytorek polskich.

Wydarzenie zostanie wzbogacone programem poetyckim, w którym będzie można usłyszeć między innymi wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej czy Tomasza Różyckiego. Koncerty odbędą się w Berlinie, Hamburgu, Karlsruhe i Görlitz/Zgorzelcu. Projekt powstał przy wsparciu Federalnego Ministerstwa Kultury i Mediów (BKM), Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacji Ilse i dr. Horsta Ruscha.

O duecie Kermani-Gentili:

„Artystki zachwycają: ich gra charakteryzuje się precyzją i klarownością, najpiękniejszymi barwami dźwięku, a także niezbędną melancholią w Romanze i szalonym temperamentem w dzikiej części finałowej – a przy tym znakomitą techniką”.

– Jürgen Scharf – Die Oberbadische, 4.04.23

www.duo-kermani-gentili.com

Duet Kermani-Gentili

Kymia Kermani (klarnet) i Alba Gentili-Tedeschi (fortepian) spotkały się w Berlinie w 2012 roku. Te dwie wielokrotnie nagradzane artystki, które łączy pasja do pracy na wysokim poziomie i kształtowania ciekawych programów, wydały dwa albumy, docenione zarówno przez prasę, jak i publiczność. Ich pierwsza płyta Ode to Rhapsody, wydana w listopadzie 2018 roku przez lipską wytwórnię GENUIN, prezentuje cztery światowe pierwsze nagrania. Magazyn muzyczny RONDO napisał o ich najnowszym albumie Invocation (wrzesień 2022, Salto Records), prezentującym utwory europejskich kompozytorek od okresu romantyzmu do współczesności: „Holenderka i Włoszka stworzyły różnorodny program, oddając głos wielu kompozytorkom, które do dziś pozostają w cieniu swoich kolegów”.

Kymia Kermani i Alba Gentili-Tedeschi są aktywne nie tylko w dziedzinie muzyki kameralnej, ale także jako solistki. Obie grały już z renomowanymi orkiestrami, takimi jak Royal Philharmonic Orchestra London i West Eastern Divan Orchestra oraz występowały m.in. w Staatsoper i Komische Oper Berlin. Od momentu powstania duet Kermani-Gentili

występował regularnie w całej Europie, miał także dwa udane koncerty promujące album Invocation w Konzerthaus Berlin i Laeiszhalle Hamburg.

Duo Kermani-Gentili:

Kymia Kermani, klarnet

Alba Gentili-Tedeschi, fortepian

Zuzanna Thoma, moderacja

Natalie Wasserman, dramaturgia

BILETY można nabyć :
– online w EURO https://www.eventim-light.com/de/a/60ffc4047b09356db46ccd7b?fbclid=IwAR0Wv4kPd9mi7Tzvt13clR7pJXivlN9aW4D1P3Vr4ooQdyI_bWzAysM9xzc

lub
– stacjonarnie w cenie 50 PLN w siedzibie Fundacji w dniu koncertu. Zapraszamy do rezerwowania miejsc mailem: biuro@fpek.pl lub telefonicznie 75/6408611

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: