Trio Tango zachwyciło

18.06.2019r.
Drukuj

Wtorkowy Koncert Trio Tango w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu  zgromadził bardzo liczną publiczność. Pomimo obaw organizatorów o zbyt wysoką temperaturę powietrza i utrudnioną realizację koncertu, impreza udała się popisowo. Trio Tango po prostu zachwyciło! Muzycy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu  doskonale dobrali repertuar i wykonali go brawurowo.

Zespół kameralny utworzony przez świetnych muzyków i pedagogów PSM:  Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) zaprezentował same znane i popularne utwory Astora Piazzolli,  Richarda Galliano, Jacoba Gade i Carlosa Gardela. Kompozytorów tych łączy zamiłowanie do tanga. To właśnie tango w różnych opracowaniach i odmiennych klimatach było główną ideą koncertu. Tango jako utwór stylizowany, jest często wykorzystywane w muzyce filmowej, Stąd też powszechnie znamy takie utwory jak: Por una Cabeza, Libertango, Jalousie, Adios Nonino, czy S. V. P.

Świetni muzycy, piękne brzmienie instrumentów, popularne i znane utwory w ciekawych aranżacjach, gorące rytmy i gorąca atmosfera, a także spontaniczna i liczna publiczność- to tylko niektóre walory wtorkowego koncertu. O wykonawcach, utworach i kompozytorach opowiadała Dorota Adaszewska.

TRIO TANGO porwało zgorzelecką publiczność, która tanecznym krokiem i w doskonałych nastrojach opuszczała Miejski Dom Kultury:-)

Wszystkich fanów zespołu Trio Tango zapraszamy na sobotni koncert w Centrum Kultury i Sztuki w Nowogrodźcu o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Dorota Adaszewska

print

Zobacz także: