Letnie półkolonie

13.07.2019r.
Drukuj

Na przełomie czerwca i lipca we wszystkich szkołach gminnych rozpoczęły się letnie półkolonie. Na dzieci czekało wiele atrakcji, gier i zabaw w szkołach, na boiskach oraz placach zabaw. Dla uczestników półkolonii przewidziano również wycieczki turystyczno-krajoznawcze w kraju i za granicą, m.in. do Czech i Niemiec.

W trakcie trwania półkolonii dzieci pojechały na wycieczki do Świeradowa na  warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”, Krainy Domków na drzewach w Bielawie Dolnej oraz zwiedziły Park Miniatur w Kowarach. Uczestnicy półkolonii wybrali się również do „Wioski czarów i magii” w Spytkowie. W programie wycieczki odbyły się m.in. warsztaty plastyczne, gra terenowa „Poszukiwanie skarbu Boblitza”, ścieżka zmysłów oraz wspólny poczęstunek. Kolejne wycieczki to wyjazdy do „Świata Kolejek” w Karpaczu, „Dinoparku” w Szklarskiej Porębie, Muzeum i Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku oraz Afrykarium i „Kolejkowa” we Wrocławiu.

Dzieci miały możliwość zwiedzania nowoczesnego centrum nauki z setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów w czeskiej „iQLANDII”, ZOO w Libercu oraz Parku Mużakowskiego z pięknym zamkiem w Bad Muskau. W upalne dni natomiast uczniowie mogli skorzystać z wyjazdów do Term Cieplickich i na basen „Orka” Bolesławcu.

Wszystkim uczestnikom imprez i wycieczek organizowanych w ramach półkolonii  dopisywały dobre humory, a dzieci zebrały mnóstwo wspaniałych wspomnień pod okiem opiekunów. Dziękujemy opiekunom i rodzicom oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji wypoczynku.

Półkolonie zorganizowane zostały dzięki środkom finansowym przekazanym placówkom oświatowym przez Wójta Gminy Zgorzelec.

print

Zobacz także: