Międzynarodowy Dzień Muzyki w Szkole Muzycznej

18.09.2019r.
Drukuj

W środę 2 października o godz. 17.00 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu  odbędzie się Koncert Kameralny pt. Bellissimo Barocco.  Będzie to wyjątkowy koncert w wykonaniu zgorzeleckich muzyków: Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Joanny Lewickiej (akordeon) i Michała Błaszczyka (fortepian).

Bellissimo Barocco to spotkanie z kompozytorami epoki baroku. Usłyszymy m.in. dzieła Antonio Vivaldiego: Cztery pory roku w opracowaniu na dwoje skrzypiec i akordeon (!) oraz  Koncert na dwoje skrzypiec. Koncert Bellissimo Barocco tradycyjnie organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypada na 1 października. Nowością tegorocznej edycji jest rozszerzenie składu o akordeon, który z pewnością uatrakcyjni koncert.

Anna Krupa, Joanna Lewicka i Michał Błaszczyk to doświadczeni pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Karolina Najechalska jest absolwentką naszej szkoły i Akademii Muzycznej w Dreźnie.

Koncert Kameralny jest kolejną imprezą muzyczną w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca prowadzonego przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne i PSM, pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec, Starosty Zgorzeleckiego i Wójta Gminy Zgorzelec.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki skrzypcowej oraz barokowej,  melomanów i przyjaciół zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Wstęp wolny.

print

Zobacz także: