VI Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne”

07.10.2019r.
Drukuj

Spotkanie jest inicjatywą łagowskiego zespołu ludowego „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki”, które nie tylko świetnie śpiewają równie pysznie gotują. Spod ich wytrawnej ręki jak sama nazwa imprezy wskazuje wychodzą nietuzinkowe potrawy rybne. Jest to również okazja do posłuchania kapel ludowych, które licznie przyjeżdżają na gościnne występy.

5  października br. na Łagowskim Obiekcie Sportowym „ŁOŚ” w Łagowie odbyło się VI Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne” zorganizowane przez Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa przy wsparciu Gminy Zgorzelec, Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach, Powiatu Zgorzeleckiego.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości m.in.: władze samorządowe Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego oraz zaproszone zespoły. prowadzący przedstawił w krótkich słowach program wydarzenia. Po części oficjalnej zaprezentowano zespoły ludowe.

Obok organizatorów – Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek w trakcie biesiady swoimi występami umilały spotkanie zespoły:

– Tacy Sami,

– Zagajnik Wykroty,

– Gościszowianki,

– Herbuty,

– Podolanie,

Na stołach w większości królowały, jak nazwa imprezy wskazuje potrawy rybne. Przy tak licznie przybyłych zespołach i zróżnicowanej muzyce nie sposób było usiedzieć

na miejscu, parkiet szybko się zapełnił, zabawie nie było końca.

 

print

Zobacz także: