Akcja sprzątania w Gozdaninie

19.04.2021r.
Drukuj

W minioną sobotę 17 kwietnia br. z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej odbyła się akcja sprzątania w Gozdaninie. Młodsi i starsi mieszkańcy wspólnie zebrali się by oczyścić swoją miejscowość z zalegających odpadów. Łącznie udało się zebrać 20 worków 180l, kilka opon i dywanów.

Zwieńczeniem pracowitego przedpołudnia było ognisko z kiełbaskami.

Wójt Piotr Machaj i Sołtys Jan Zatylny dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.  

Przypominamy, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach i Jerzmankach.

 

print

Zobacz także: