Akcja sprzątania w Jerzmankach

20.09.2022r.
Drukuj

W sobotę 17 września br., z inicjatywy KGW „Jerzmanianki” i Rady Sołeckiej w Jerzmankach odbyła się akcja sprzątania wsi.

Mimo deszczowej pogody, na placu zabaw stawiła się grupa mieszkańców gotowych do pracy. Cieszy fakt, że była wśród nich także młodzież. Posprzątano tereny wzdłuż drogi powiatowej oraz centrum wsi. Zebrano kilkanaście worków sortowanych odpadów, głównie plastiku i szkła. Śmieci było zdecydowanie mniej niż przy poprzednich akcjach – być może wzrosła świadomość mieszkańców. Niestety odkryliśmy także nowe miejsca, dzikie wysypisko.

Po sprzątaniu organizatorzy zorganizowali pieczenie kiełbasek na ognisku, serwowano również grochówkę, ciasto drożdżowe, kawę i herbatę. Humory dopisały, pogoda się poprawiła, Jerzmanki pięknieją.

print

Zobacz także: