Akcja sprzątania w Przesieczanach

24.07.2019r.
Drukuj

W minioną sobotę 20 lipca br. w Przesieczanach odbyła się akcja sprzątania. Inicjatorkami akcji były dwie młode mieszkanki wsi Kasia i Asia. Grupa dzieci przy współudziale Sołtys i Rady Sołeckiej wyruszyła w głąb miejscowości uprzątnąć zalegające odpady. Jak podkreśla Pani Sołtys w Przesieczanach mieszkańcy dbają o czystość i tereny wokół swoich posesji jednak zdarzają się sytuacje zaśmiecania miejscowości na obszarach mniej uczęszczanych przez mieszkańców.Zwieńczeniem pracowitego przedpołudnia było ognisko z kiełbaskami, w którym wszystkie dzieci chętnie wzięły udział.

Przesłaniem akcji jest czyste środowisko wokół nas, aby to osiągnąć wystarczy dbać o otaczające nas tereny. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom przyczynimy się do zmiany świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców. Przypominamy, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach i nowo powstały w Jerzmankach.

print

Zobacz także: