Akcja sprzątania z okazji Dnia Ziemi

24.04.2023r.
Drukuj

Światowy Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, mające od 1990 roku międzynarodowy status. Z tej okazji, w sobotę 22 kwietnia br. mieszkańcy Jerzmanek, Gronowa, Jędrzychowic, Ręczyna, Gozdanina, Białogórza i Sławnikowic wzięli udział w akcji sprzątania.

Młodsi i starsi mieszkańcy odpowiednio zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli posprzątać swoje miejscowości. Inicjatorami akcji sprzątania byli Radni, Sołtysi i KGW.

Po sprzątaniu organizatorzy zaprosili uczestników akcji na pieczenie kiełbasek na ognisku.

Pamiętajmy, że celem akcji sprzątania w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale  przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego.

W ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach oraz w Jerzmankach.

Jerzmanki

Gronów

Jędrzychowice

Ręczyn

Białogórze

Sławnikowice

print

Zobacz także: