Apel do mieszkańców Powiatu Zgorzeleckiego

22.06.2018r.
Drukuj

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach (Gmina Wiejska Zgorzelec) zwraca się z apelem do mieszkańców zarówno Gminy, jak i Powiatu Zgorzeleckiego z prośbą o przesyłanie wspomnień swoich przodków – ojców, dziadków, pradziadków na adres naszej szkoły (Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach, 59-900 Jerzmanki 43, z dopiskiem WSPOMNIENIA). Termin nadsyłania prac do końca czerwca 2018r.

 

W wielu rodzinach kultywowana jest pamięć  o losach poprzednich pokoleń. Są to niepowtarzalne świadectwa historii, które stanowią bezcenne źródło informacji o minionym stuleciu. Ponieważ rok 2018 jest dla naszej Ojczyzny symboliczny ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości, pragniemy zgromadzić jak najwięcej wspomnień osób, które przybyły na nasze ziemie po II wojnie światowej. Pragniemy na ich podstawie stworzyć wspólny obraz Polaków, którzy żyli  na terenie Gminy i Powiatu – ludzi, którzy od podstaw budowali polskość na tych ziemiach.

 

Z góry dziękujemy każdemu, kto zechce przyłączyć się do naszej akcji.

 

Katarzyna Brauza
nauczyciel historii

print

Zobacz także: