Bezpieczeństwo w okresie jesienno – zimowym – zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Trójcy

22.11.2019r.
Drukuj

Obecna pora  roku i panujące warunki atmosferyczne skutkują  dodatkowymi zagrożeniami i niebezpieczeństwami. W Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pn. „Bezpieczeństwo w okresie jesienno – zimowym”, które przeprowadzili strażacy z OSP w Trójcy.

Podczas zajęć poruszono  szereg zagadnień związanych z zagrożeniami w życiu codziennym. Jednym z tematów podejmowanym było niebezpieczeństwo wynikające między innymi z zabawy na zamarzniętych akwenach wodnych. Jest to bardzo duże zagrożenie dla dzieci jak i dorosłych. W  trakcie spotkania odbył się również pokaz m.in. środków gaśniczych, czujek dymu i tlenku węgla. Strażacy  omówili zalety stosowania czujek dymu i tlenku węgla w  domu podczas trwającego sezonu grzewczego oraz  przedstawili sposób postępowania w sytuacji zagrożenia, przypomniano numery alarmowe i zasady udzielania pomocy medycznej. Dyrektor szkoły bardzo dziękuje strażakom z OSP z Trójcy  za przeprowadzenie zajęć edukacyjno – profilaktycznych i dotychczasową współpracę.

print

Zobacz także: