Biesiada dożynkowa w Gronowie

30.08.2021r.
Drukuj

W sobotę 28 sierpnia na terenie przy Świetlicy Wiejskiej w Gronowie odbyła się biesiada dożynkowa, której organizatorami byli Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie.

Biesiadę poprzedziła uroczysta dożynkowa Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Gronowie. Po przybyciu na miejsce zabawy Sołtys Alicja Kołodzińska przywitała przybyłych gości oraz złożyła podziękowania na ręce rolników za trud ich pracy i zebrane plony. Wójt Piotr Machaj oraz Starosta Artur Bieliński podzielili się z zebranymi gośćmi chlebem dożynkowym.

Organizatorzy przygotowali pyszne potrawy – bigos, pieczone mięsa, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz słodkie wypieki.

Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach przygotował gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Gronowa. Każdy mieszkaniec, który jeszcze nie spisał się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 miał taką możliwość przy pomocy rachmistrzów. 

Uczestnicy biesiady bawili się do późnych godzin wieczornych.

print

Zobacz także: