Budowa instalacji fotowoltaicznych na terenie obiektów gminnych

09.03.2023r.
Drukuj

Zadanie realizowane w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja II. Gmina Zgorzelec przygotowuje postępowanie zakupowe dotyczące budowy sieci fotowoltaicznych na łącznie 17 obiektach Gminy Zgorzelec w miejscowościach: Gozdanin, Gronów, Jerzmanki, Jędrzychowice, Koźmin, Przesieczany, Radomierzyce, Ręczyn, Spytków, Trójca, Tylice, Zgorzelec i  Żarska Wieś o całkowitej mocy ponad 400 kW.  Instalacje zostaną wykonane na świetlicach wiejskich, budynkach szkół podstawowych, ochotniczych straży pożarnych oraz budynkach CRT, GOK i budynku Urzędu Gminy Zgorzelec.

W dobie stale rosnących cen prądu oszczędności finansowe to nie jedyne korzyści, jakie możemy wspólnie osiągnąć dzięki inwestycji w fotowoltaikę. Zalety wiążą się również z tym, że ogniwa pozwalają pozyskiwać całkowicie czystą, przyjazną środowisku energię. Dzięki takim inwestycją Gmina Zgorzelec znacząco przyczynia się do redukcji emisji CO2 i innych szkodliwych substancji do atmosfery.

print

Zobacz także: