Cała naprzód ku naszej przyrodzie!! – projekt szkoły w Trójcy

04.08.2021r.
Drukuj

Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy otrzymała grant w wysokości 2.000, 00 zł na realizację projektu „Cała naprzód ku naszej przyrodzie!!” finansowanego w ramach otrzymanego grantu „TO(działa)MY!” realizowanego w ramach projektu edukacyjnego Santander wraz z UNICEF Polska.

Jednym z elementów naszego projektu był zakup 4 szt. drzew typu katalpa na pniu kulista oraz ich posadzenie na boisku szkolnym. Ich rozłożysta korona ma w przyszłości dać cień dla uczniów oraz dzieci bawiących się na pobliskim placu zabaw oraz grających na boisku. Drzewka zostały odpowiednio zabezpieczone poprzez wbicie 2,5 m palisad oraz wzmocnione taśmą do mocowania tego rodzaju drzew, tak by korona drzew się nie przechylała. Drzewa  zostały posadzone w dniu 29 kwietnia 2021r. przez dwa oddziały przedszkolne pod opieką pani Ani Wiernickiej oraz przy współpracy opiekuna Samorządu Uczniowskiego pana Stanisława Hrehorów.

Mamy nadzieję, że drzewka będą spełniały swoją funkcje, a ich uroczyste wkopanie wpisze się na stałe w historię naszej szkoły. Czekamy na pierwsze liście naszych pięknych, nowych drzew.

Kolejnym elementem projektu był zakup domków dla owadów oraz domków dla jeżyków. Przy pomocy konserwatora umieszczono domki w Alei Lipowej znajdującej się tuż za kościołem w pobliżu szkoły. Natomiast dwa domki dla jeży umiejscowiono w rogach boiska i Alei Lipowej. Ich widok wzbudza zachwyt, a my z niecierpliwością obserwujemy i czekamy na małych mieszkańców domków.

Niestety panującą pandemia uniemożliwiła wycieczkę do pszczelarza. Temat ten został zrealizowany w nieco inny sposób. Każdy uczeń z oddziału 3-4 latków, oddziału przedszkolnego 5-6 latków i klas I-III wziął udział w prelekcji o pszczołach, ulach i pracy pszczelarza. Dodatkowo starsi uczniowie zrobili sobie piknik pod altanką na naszym boisku szkolnym i lekcję tę opracowali w plenerze. W załączeniu bogata fotorelacja.

Ostatnim elementem projektu jest udekorowanie terenu przy parkingu szkolnym poprzez posadzenie nasion łąki kwiatowej. Dzięki uprzejmości mieszkańca Pana Adama Korba spulchniono glebogryzarką ziemię. Posadzono nasiona łąki kwiatowej i już widać pierwsze małe roślinki.

Chcielibyśmy gorąco podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom, księdzu Markowi, konserwatorowi za pełne zaangażowanie w realizację projektu. To był trudny czas. Uczniowie uczyli się zdalnie, brak było możliwości zaangażowania ich w pełną realizację, jednak udało się. Obostrzenia i restrykcje stopniowo cofano uczniowie z powrotem powrócili do szkół do nauki stacjonarnej i hybrydowej. To wszystko sprawiło, iż każdy element projektu niezmiernie cieszy i daje możliwość wszelkiej współpracy dla dobra uczniów i całej lokalnej społeczności.

Źródło: SP w Trójcy

print

Zobacz także: