Cała Polska Programuje

13.10.2020r.
Drukuj

Od 28 września do 9 października 2020 roku klasa trzecia Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim aktywnie uczestniczyła w realizacji zadań ogólnopolskiego wydarzenia „Cała Polska Programuje”.
Głównym celem tego wyzwania było zachęcenie uczniów do podejmowania aktywności z zakresu programowania w różnych sytuacjach, w tym również z wykorzystaniem dostępnych aplikacji i programów komputerowych.

W ciągu dziesięciu dni uczniowie zrealizowali zadania związane z programowaniem zdrowia, muzycznego kodu, tworzeniem nowych konstrukcji na podstawie wynalazków Leonarda da Vinci oglądanych w aplikacji AR/, rysowaniem i kodowaniem wg podanej instrukcji, tworzeniem zadań z wykorzystaniem kubeczków, zaprojektowaniem własnej gry planszowej z tabliczką mnożenia. Programowali jesienne trasy z użyciem kodów dla klasowych ozobotów, wykonali ćwiczenia i rozmawiali o bezpiecznych zasadach bycia w sieci. Znaleźli pętle, czyli powtórzenia z całego aktywnego tygodnia i przedstawili je na wspólnej pracy, a w ostatnim dniu dowiedzieli się, co to jest debugowanie i pisali poprawny skrypt dla Czerwonego Kapturka.

Wszystkie wydarzenia zostały zgłoszone do Europejskiego Code Week, a relacje z realizacji zadań do organizatorów wydarzenia.

źródło:: Elżbieta Szałecka / SP w Osieku Łużyckim

print

Zobacz także: