CYRKUS zaprasza na Tydzień Otwartych Drzwi w Zgorzelcu

12.09.2022r.
Drukuj

Niektórzy młodzi mieszkańcy Zgorzelca już od lat przechodzą do Görlitz żeby wziąć udział w
multidyscyplinarnych warsztatach cyrkowych organizowanych przez stowarzyszenie KulturBrücken Görlitz, znanych jako CYRKUS. W tym roku wcale nie jest to konieczne! Dzięki współpracy z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu niektóre z zajęć na stałe zagoszczą w MDK-u, natomiast podczas Tygodnia Otwartych Drzwi będzie można wypróbować wszystkich dyscyplin i rekwizytów oferowanych przez CYRKUS.

Spotykamy się codziennie od 12 do 16 września w godzinach 15:00 – 18:30. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, skorzystamy z jesiennego słońca i poprowadzimy warsztaty w amfiteatrze przy MDK, a gdy zacznie padać deszcz przeniesiemy się do sali w budynku. 

W poszczególne dni Tygodnia Otwartych Drzwi będzie można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach w przybliżeniu zgodnie z naszym tygodniowym planem zajęć dostępnym na stronie internetowej https://cyrkus.eu/pl/cyrkus/cyrkus-w-sklepie/

Dokładne informacje o projekcie uzyskacie również w naszym zgorzeleckim biurze CYRKUSowym (ul. Warszawska 1, lok. 11, pon. 15:30-17:30, wt.-śr. 10:00-13:30).

Do udziału w Tygodniu Otwartych Drzwi nie jest wymage wcześniejsze zgłoszenie.

Tydzień Otwartych Drzwi to wstęp i zaproszenie do całorocznego projektu polsko-niemieckich warsztatów cyrkowych dla dzieci i młodzieży, które w tym roku będą odbywać się zarówno w Görlitz jak i w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Na każdych warsztatach wspólnie trenują dzieci i młodzież z Polski i Niemiec, zajęcia prowadzą także trenerzy z dwóch krajów oraz obecni są tłumacze.

Kontakt: kontakt@cyrkus.eu

„CYRKUS w sklepie | im Laden” to projekt KulturBrücken Görlitz e.V. organizowany we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec, a finansowo wspierają go Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Fundacja Kultury Wolnego Kraju Związkowego Saksonii oraz Miasto Görlitz.

print

Zobacz także: