Decyzje o świadczeniu emerytalnym dla Druha z OSP Sławnikowice

06.02.2023r.
Drukuj

W poniedziałek 6 lutego br. w sali konferencyjnej urzędu gminy Stanisław Zagrodnik strażak z OSP Sławnikowice otrzymał decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego do emerytury.
Decyzję wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu kpt. Grzegorz Fleszar w obecności Wójta Piotra Machaja.
Świadczenie ratownicze przysługuje strażakom, ratownikom OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet) brali czynny udział w działaniach lub akcjach ratowniczych.
Zastępca Komendanta oraz Wójt złożyli serdeczne gratulacje oraz podziękowania za długoletnią służbę społeczeństwu, życząc jednocześnie wielu lat życia w zdrowiu.
Świadczenie ratownicze zostało wprowadzone na podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz.U. z 2021, poz. 2490), która weszła w życie od 1 stycznia 2022 roku.

print

Zobacz także: