Decyzje o świadczeniu emerytalnym dla Druha z OSP Trójca

13.12.2022r.
Drukuj

W poniedziałek 12 grudnia br. w sali konferencyjnej urzędu gminy Tadeusz Starzewski strażak z OSP Trójca otrzymał decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego do emerytury.
Decyzję wręczył Komendant Powiatowego PSP w Zgorzelcu mł. bryg. Artura Czułajewskiego w obecności Wójta Piotra Machaja oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu kpt. Grzegorza Fleszara.
Świadczenie ratownicze przysługuje strażakom, ratownikom OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet) brali czynny udział w działaniach lub akcjach ratowniczych.
Wręczając decyzje Komendant złożył serdeczne gratulacje oraz podziękowania za długoletnią służbę społeczeństwu, życząc jednocześnie wielu lat życia w zdrowiu.
W uroczystości wzięli udział również Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu kpt. Grzegorz Fleszar,
Świadczenie ratownicze zostało wprowadzone na podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz.U. z 2021, poz. 2490), która weszła w życie od 1 stycznia 2022 roku.

print

Zobacz także: