Dni Tańca w Görlitz w wyjątkowej scenerii

09.06.2022r.
Drukuj

Trzecia edycja TanzTage Görlitz od 10 do 12 czerwca 2022 roku.

Po zeszłorocznej, podyktowanej pandemią koronawirusa edycji online, zespół festiwalowy TanzTage ma przyjemność ponownie zaprosić mieszkańców Görlitz i Zgorzelca na mnóstwo tanecznych wydarzeń na żywo – i to w zupełnie nowej lokalizacji!

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest „Ciało w ruchu”. Międzynarodowi artyści, artystki, tancerze i tancerki, między innymi z Brazylii, Wietnamu i Niemiec, będą zajmować się tym tematem w swoich spektaklach tanecznych: „Nic nie jest statyczne, wszystko jest w ruchu i w procesie stawania się. Gdzie jest mój dom? Tylko moje ciało jest moim domem. To myśl przewodnia tegorocznej edycji TanzTage, na którą serdecznie Państwa zapraszamy” – mówi kuratorka festiwalu, Rosalind Masson.

W bogatym programie 3. edycji TanzTage znalazły się różnorodne spektakle taneczne, warsztaty, dyskusje z artyst(k)ami oraz spotkanie z przedstawiciel(k)ami saksońskiej sceny tanecznej. Wszystkie wydarzenia odbędą się w nietypowym miejscu – w hali BMX-owej i deskorolkowej w Kühlhaus w Görlitz.

INFORMACJE O FESTIWALU:

BILETY FESTIWALOWE: 39€ normalny / 30€ ulgowy

oraz BILETY NA POJEDYNCZE WYDARZENIA są do nabycia na stronie www.tickettune.com/ncca
oraz w kasie festiwalowej przed wydarzeniami.

LOKALIZACJA:
Kühlhaus Görlitz (Am Bahnhof Weinhübel 2)

INFOS:
Wszystkie informacje na temat festiwalu oraz pojedynczych wydarzeń (w języku niemieckim) są dostępne na stronie: https://trg.persona.co/TanzTage-22

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/tanzraumgoerlitz  
i Instagramie: @tanzraumgoerlitz

KONTAKT:

tanzraumgoerlitz@gmail.com

TanzTage Görlitz są organizowane przez TanzRaumGörlitz oraz stowarzyszenie Neisse Centre for

Contemporary Arts i zostały dofinansowane przez Kulturstiftung des Freistaat Sachsens, Kulturraum Oberlausitz-Niederschlesien oraz Miasto Görlitz.

źródło: TanzTage Görlitz

 

print

Zobacz także: