„DOBRA PIOSENKA Z TEKSTEM”

31.10.2023r.
Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu w ramach bibliotecznego programu profilaktyki uzależnień „Książka uczy-leczy-pomaga” zaprasza na koncert/spotkanie profilaktyczne pt. „dobra piosenka z tekstem” w wykonaniu Krzysztofa Niedźwieckiego z Zespołem Mały.

Muzycy – Krzysztof Niedźwiecki, Marcin Adamus i Przemek Pacan – współpracowali z takimi artystami jak: Martyna Jakubowicz, bracia Pospieszalscy, Andrzej Grabowski, Piotr Machalica, Marek Jackowski czy T.Love. Obecnie tworzą projekt mający na celu przybliżyć „dobrą piosenkę z tekstem”.

O tym co robią mówią: Naszym zdaniem piosenka to dialog, rozmowa, bycie razem, teatr wyobraźni w kontekście kondycji duchowej. Piosenka skłania do myślenia choć nie jest w stanie go zastąpić. Gramy piosenki, które napisali wybitni autorzy ale gramy również swoje utwory. Czy świat przyspieszył? Coraz częściej wydaje się, że to my nie potrafimy wyhamować, spokojnie się wysłuchać i rozmawiać. Może to są już zbyt duże słowa do tego jak chcemy się komunikować ze słuchaczem. Chcemy być blisko publiczności. W pewnym sensie jesteśmy  zespołem  ludycznym. Między piosenką z tekstem a muzyką rockową. Zacytujemy fragment naszej najnowszej piosenki:

”Człowiek jest jak spadochron, działa wtedy jak jest otwarty”.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu (ul. Parkowa 1). Wstęp wolny.

 

Program „Książka uczy–leczy–pomaga” dofinansowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Miejskiej Zgorzelec.

print

Zobacz także: