Dodatkowe obostrzenia w Saksonii

04.01.2021r.
Drukuj

Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Saksonii – Petra Köpping poinformowała o dodatkowych obostrzeniach w Saksonii obowiązujących od 31 grudnia 2020.

Dla osób, które wracają do Saksonii z obszarów ryzyka (w tym również Polska) obecny obowiązek domowej kwarantanny zostaje rozszerzony o obowiązek przedłożenia wyniku testu w Urzędzie ds. Zdrowia. Koszty związane z wykonaniem testów ponoszą podróżujący.

Od 11 stycznia br. przekraczający granicę, również w celach zawodowych czy edukacyjnych będą mieli obowiązek przedstawiania negatywnych wyników testów dla osób regularnie przekraczających granicę, również w celach zawodowych czy edukacyjnych. Możliwe są testy PCR oraz tzw. szybkie testy. Ponad 200 aptek w Saksonii będzie oferowało takie testy.

print

Zobacz także: