Dofinansowanie dla szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości

08.03.2022r.
Drukuj

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Gmina Zgorzelec na realizację programu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała 210 000,00 zł, w tym:

  • Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie – 30 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim – 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach – 60 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy – 30 000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi – 30 000,00 zł

„Laboratoria przyszłości” to nowoczesne urządzenia, kreatywne zabawki, sprzęt AGD. W tym zakresie szkoła zakupiła m.in. drukarkę 3D z niezbędnymi akcesoriami, sprzęt oświetleniowy, aparat fotograficzny, klocki konstrukcyjne, blendery, miksery, opiekacze, zastawę stołową, garnki i sztućce. Wszystkie te pomoce posłużą do realizacji zajęć w sposób nowoczesny, rozwijający motywację i kreatywność uczniów.

Więcej informacji

print

Zobacz także: