Dofinansowanie na sprzęt dla OSP

27.06.2018r.
Drukuj

Gmina Zgorzelec złożyła wniosek do Ministra Sprawiedliwości o dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości zakupu sprzętu i wyposażenia ratowniczego dla trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, który został rozpatrzony pozytywnie.

 

Dofinansowanie jakie otrzymała Gmina to 21.858,31 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup sprzętu ratowniczego dla poszczególnych jednostek. Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie zostanie wyposażona w zestaw PSP R1 z deską i szynami Kramera, OSP w Radomierzycach otrzyma defibrylator AED Life Pack 1000 zaś OSP w Trójcy otrzyma zestaw osłon poduszek Airbag Safe 3 oraz defibrylator AED Life Pack 1000.

 

Wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Zgorzelec w nowy sprzęt medyczny i techniczny pozwoli na skuteczniejszą i szybszą pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, w których coraz częściej uczestniczy jednocześnie wiele pojazdów. Wydobywanie osób rannych, zakleszczonych w pojazdach przy użyciu odpowiedniego sprzętu i narzędzi technicznych będzie skuteczniejsze oraz bezpieczniejsze dla ratowanych i ratowników.

print

Zobacz także: