Domowy Koncert z dużą popularnością

14.05.2020r.

11 maja na kanałach zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej  YuoTube i Facebook odbył się po raz pierwszy w takiej formule #DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów PSM I i II stopnia m. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Ten wyjątkowy koncert był reakcją muzyków na obecną, trudną sytuację, związaną z epidemią koronawirusa. I chociaż uczniowie Szkoły Muzycznej, podobnie jak wszyscy uczniowie w Polsce, uczą się w domowym zaciszu- to pokazali swój wielki potencjał i zaprezentowali mnóstwo pięknej muzyki. Inicjatorami i realizatorami koncertu byli Joanna i Dominik Lewiccy.

Podczas koncertu zagrali i młodsi, i starsi uczniowie, zaprezentowali różnorodne utwory na niemal wszystkich dostępnych w PSM instrumentach. Bogactwo instrumentarium było zdecydowanie zauważalne: od pianin cyfrowych, akustycznych, wielkich fortepianów poprzez akordeony, skrzypce, wiolonczele, gitary, aż po trąbki, klarnety i saksofony… Równie ciekawa była sceneria koncertu: od dziecinnych pokojów pełnych zabawek po wytworne salony z fortepianami. Wszystkie elementy koncertu w sposób  profesjonalny i jednocześnie uroczy  połączył prowadzący Dominik Lewicki. Z dużą lekkością i dystansem opowiadał o muzykach i utworach.

Jak zwykle młodzi muzycy mogli liczyć na niezawodną zgorzelecką publiczność, która tym razem zasiadła na wygodnych, domowych kanapach i żywo reagowała, komentowała podczas koncertu. Muzyków od razu ucieszyła wielka popularność koncertu i duża frekwencja. Nie sposób zauważyć dobrych stron koncertu internetowego- dociera nie tylko do miejscowej publiczności, a jego zasięg jest nieograniczony. Brakowało natomiast tradycyjnych braw, owacji i kwiatów.

Koncert Domowy odbył się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca współfinansowanego przez: Miasto Zgorzelec, Powiat Zgorzelecki, Gminę Zgorzelec, Gminę i Miasto Węgliniec. Koncert promował trwającą rekrutację do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Zapraszamy uzdolnione dzieci, muzykalną młodzież i zainteresowanych rodziców na naszą stronę internetową- zakładka Rekrutacja.  W tym roku podania można składać internetowo! Zapraszamy!

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu