#DOMOWY_KONCERT

04.05.2020r.
Drukuj

11 maja o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie się #DOMOWY_KONCERT w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.  Z pewnością będzie to koncert inny niż wcześniejsze nasze imprezy, wyjątkowy i podporządkowany wymogom obecnego czasu. Zabrzmią, jak zwykle, różnorodne instrumenty, ale nie na scenie, tylko w domowej scenerii.

Epidemia koronawirusa zaskoczyła i zatrzymała również nas, muzyków zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej; zburzyła nasze plany koncertowe na wiosnę, uniemożliwiła nam prowadzenie aktywnej akcji rekrutacyjnej, i co najważniejsze, zabrała możliwość grania dla wspaniałej, zgorzeleckiej publiczności. Bardzo za tym wszystkim tęsknimy! Stąd też pomysł realizacji koncertu internetowego.

Inicjatorami wydarzenia są pedagodzy PSM Joanna i Dominik Lewiccy, którzy podobnie jak wszyscy nauczyciele, prowadzą nauczanie zdalne.  To nowe doświadczenie przyniosło kilka ważnych odkryć. Po pierwsze- edukacja muzyczna  jest możliwa poprzez nauczanie zdalne, a po drugie- muzyka naszych uczniów  w domowej scenerii jest bardzo atrakcyjna, a klimat wyjątkowy.

W swoich pokojach, otoczeni własnymi zabawkami i książkami, gdzie na co dzień ćwiczą przez długie godziny, młodzi muzycy zaprezentują najpiękniejsze wykonania podczas #DOMOWEGO_KONCERTU. Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków, melomanów, stęsknioną publiczność i kandydatów do naszej Szkoły! Wstęp wolny.

Źródło: PSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

print

Zobacz także: