Dożynki Parafialne w Gronowie

23.09.2019r.
Drukuj

W sobotę 21 września odbyły się Dożynki Parafialne w Gronowie. Biesiadę poprzedziła msza święta w kościele pw. NMP Królowej Korony Polskiej. Następnie korowód dożynkowy przeszedł do świetlicy wiejskiej w Gronowie. Uczestników biesiady swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj. Wystąpił zespół Kwiatowianki z Żarskiej Wsi, a na akordeonie przygrywał Pan Henryk Figielek, wieloletni członek orkiestry dętej KWB Turów.

Odbyło się kilka konkursów dla dorosłych m.in. ubijanie piany na czas, precyzyjne obieranie ziemniaków czy rozpoznawanie ziaren zbóż. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Rolnik szuka żony” gdzie Panowie musieli, z przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury rekwizytów, ubrać i umalować partnerki, a następnie pary musiały odtańczyć „pierwszy taniec”. Śmiechu było co nie miara. Wszyscy zasłużyli na nagrody więc nawet nie próbowano wyłaniać zwycięzców. Biesiadę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gronowa. Zabawa trwała do białego rana.

print

Zobacz także: