Dożynki w Łagowie

16.09.2019r.
Drukuj

Wrzesień to już tradycyjnie miesiąc dziękczynienia za zebrane plony. Dożynki w Łagowie były wydarzeniem pełnym radości i wdzięczności za wszystko to, co dała ziemia i praca ludzkich rąk.

W sobotnie słoneczne popołudnie 14 września br. mieszkańcy Łagowa wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na placu przy boisku sportowym, aby wspólnie obchodzić tradycyjne święto plonów.

Przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach i Agencji Animacji TIK TAK przygotowano wiele konkursów oraz zabaw dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł spróbować sił w konkurencjach sprawnościowych grupowych i indywidualnych. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród mężczyzn cieszył się konkurs rzutu snopkiem siana w Sołtysa. Do konkursu ciast zgłoszono aż 15 wypieków,  które mogli przy stołach ocenić wszyscy przybyli do Łagowa. Zarówno dzieci jak i dorośli biorący udział w zorganizowanych konkursach otrzymali nagrody.

Podczas dożynek wystąpiły Zespoły – Pogranicze oraz Górnołużyckie Błękitne Kamizelki. Organizatorzy zadbali o wszystkich zgromadzonych, każdy mógł spróbować ciepłego bigosu, grochówki, kiełbas z grilla, a dla dzieci była wata cukrowa i czekoladowa fontanna.

Organizatorami imprezy byli Sołtys i Rada Sołecka.

print

Zobacz także: