Droga do sukcesu

07.05.2021r.
Drukuj

21 października 2020 roku odbył się etap szkolny Dolnośląskiego Konkursu z fizyki „zDolny Ślązak”, w którym wzięło udział pięciu uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach. Trójka z nich dostała się do etapu powiatowego i pisała ten konkurs 20 stycznia 2021r. Gdy zamieszczona została lista wyników etapu powiatowego Dolnośląskiego Konkursu z fizyki „zDolny Ślązak”, okazało się, że uczeń naszej szkoły Marcin Brodniak zakwalifikował się do finału tego konkursu. W przygotowaniu do konkursu pomagała Mu nauczycielka fizyki Dorota Lipiak. Mimo że nauka przez wiele miesięcy odbywała się zdalnie, Marcin systematycznie uczestniczył w zajęciach kółka fizycznego on-line, na których poszerzał swoją wiedzę i umiejętności. Rozwiązał bardzo dużo zadań , a poświęcony na edukację czas i włożony wysiłek przyniosły sukces.
29 marca 2021 roku odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu z fizyki „ zDolny Ślązak” we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 58 uczestników z całego województwa. Uczniowie pisali 120 minut, do rozwiązania mieli 5 zadań zamkniętych, 4 zadania otwarte i 1 zadanie doświadczalne. Marcin znakomicie poradził sobie z zadaniami konkursowymi i uzyskał tytuł laureata Dolnośląskiego Konkursu z fizyki „zDolny Ślązak”. To bardzo duże osiągnięcie!
Uczeń znakomicie wykorzystał swój potencjał, dlatego wszyscy Mu serdecznie gratulują. To już drugi rok z kolei uczeń Szkoły Podstawowej w Jerzmankach uzyskał tytuł laureata Dolnośląskiego Konkursu z fizyki „zDolny Ślązak”, więc liczymy na podtrzymanie tej tradycji w przyszłości.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach

print

Zobacz także: