Dwujęzyczny transgraniczny kurs pierwszej pomocy

22.08.2019r.
Drukuj

Od czerwca seniorzy z Polski i Niemiec spotykają się w ramach projektu „Dwujęzyczny transgraniczny kurs pierwszej pomocy”. Liderem projektu jest ASB Görlitz-Zittau, natomiast partnerem Stowarzyszenie Pracy Samarytańskiej dla Mieszkańców Wsi Ręczyn, Spytków, Kostrzyna, Niedów. Zajęcia odbywają się naprzemiennie w Świetlicy Wiejskiej w Spytkowie oraz Centrum Spotkań Seniorów w Hagenwerde (Niemcy). W sympatycznej atmosferze seniorzy zdobywają formalną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a także mają możliwość przełamania bariery językowej i nawiązać bliższe relacje z sąsiadami zza Nysy.

Wniosek został przygotowany przy wsparciu Pana Henri Burkhard ASB Görlitz i Pani Hanny Ilnickiej, doradcę Inkubatora NGO w Zgorzelcu. Za realizację projektu z niemieckiej strony odpowiada Lukas Kotzybik i Pani Joanna Bebeniec, natomiast z polskiej Pani Helena Podraza – prezes Stowarzyszenia i Ewa Kurdziel – Germanistka, Sołtys Wsi Spytków.

Zadanie pn. „Dwujęzyczny transgraniczny kurs pierwszej pomocy”, został zrealizowany w ramach dofinansowania z Funduszu Małych Grantów INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. Kurs jest kontynuacją kilkuletnich działań Transgranicznego Partnerstwa Organizacji Samarytańskich.

print

Zobacz także: