Dzieci i młodzież z Görlitz i Zgorzelca w CYRKUSOWYM show!  

17.05.2023r.
Drukuj
Auftritt Cyrkus in Zgorzelec, 13.05.2023. Foto: Florian Gaertner/www.flogaertner.com

W miniony weekend scenę amfiteatru Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przejęli młodzi CYRKUSOWI artyści i artystki z Görlitz i Zgorzelca. To uczestnicy i uczestniczki polsko-niemieckiego projektu „CYRKUS w sklepie | im Laden”, którzy od września do maja trenują po obu stronach Nysy w ramach różnorodnych warsztatów cyrkowych.

Na scenie oglądać mogliśmy perypetie blisko 100 CYRKUSowców, od maluchów z Baby CYRKUS, po starszaków z samozwańczej grupy Pidżama Banana. Jazda na monocyklu, balansowanie na kuli, akrobacje na chustach i trapezie, popisy żonglerskie i skecze klaunów – to tylko część kolorowego show, które w tym roku odbyło się pod hasłem „OgórkiMonster. Fantazja. Land”.  

Po występach młodzi cyrkowcy udadzą się na zasłużoną przerwę wakacyjną. Nowy sezon całorocznego projektu „CYRKUS w sklepie | im Laden” rusza od września 2023 roku. Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wypróbować się w cyrkusowych warsztatach na Tydzień Drzwi Otwartych w dniach: 11-15 września 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Dokładne informacje oraz godziny warsztatów podane zostaną na początku września na stronie: www.cyrkus.eu/pl oraz na kanałach społecznościowych:
IG: kulturbrueckengoerlitz

FB: KulturBrücken Görlitz e.V.

„CYRKUS w sklepie | im Laden” to projekt KulturBrücken Görlitz e.V. organizowany we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu. Patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec, a finansowo wspierają go Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Fundacja Kultury Wolnego Kraju Związkowego Saksonii oraz Miasto Görlitz. 

źródło: KulturBrücken Görlitz e.V.

print

Zobacz także: