Przywitanie wiosny w gminie

21.03.2023r.

W poniedziałek 20 marca br. dzieci z Gminnego Żłobka „Muchomorek” i Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny dzieci przybyły w radosnych  nastrojach i ubrane w zielone ubrania. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne, kolorowe kwiaty miały zaakcentować nową porę roku.

Przedszkolaki licznym korowodem wyruszyli na pieszą wycieczkę śladami wiosny, która zaprowadziła nad rzeczkę, tak wspólnie pożegnali Zimę i powitaliśmy nową porę roku – Wiosnę! Był wspólny śpiew i zagadki. Po powrocie do ogrodu czekały inne atrakcje – wspólny taniec, zabawy z biedronką oraz kiełbaski z grilla.

Jędrzychowice

źródło: Gminny Żłobek „Muchomorek” i Przedszkole ”Krasnoludki” w Jędrzychowicach

Trójca

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy uczestniczyli w tworzeniu tradycyjnej Marzanny, wykonali własne instrumenty i nawołując głośno szukali pierwszych oznak wiosny.

źródło: SP Trójca

Łagów

Wszyscy bardzo lubimy zimę, ale już nie mogliśmy doczekać się wiosny! Kolorowe stroje, kapelusze, okulary słoneczne, instrumenty muzyczne, śpiewy i radosny nastrój to wizytówka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie w długo wyczekiwany Pierwszym Dniu Wiosny. Klasa IV koordynowała organizację tego radosnego dnia, przygotowała marzannę oraz transparenty. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku odbył się radosny przemarsz przedszkolaków i uczniów klas I-IV po wsi, a następnie na boisku szkolnym pożegnaliśmy się z zimą i uroczyście powitaliśmy wiosnę.

źródło: SP Łagów

Jerzmanki

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny powinno się tworzyć i topić Marzannę. Jednak uczniowie Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach postanowili zrobić coś dobrego i wybrali się drogami Jerzmanek, aby pozbierać śmieci. W ten sposób przygotowując wieś na przyjście wiosny. Po wyczerpującym sprzątaniu, dzięki uprzejmości Sołtysa Dariusza Świątka oraz Rady Sołeckiej uczniowie mogli zjeść ciepły posiłek – grochówkę oraz kiełbaski. Nie zabrakło też czegoś na słodko – mogliśmy skosztować przepysznych wypieków. Ten Piękny dzień zakończył się emocjonującymi zawodami sportowymi i przeciąganiem liny wraz z nauczycielami. Po takim dniu wiosna na pewno do nas przybędzie.

SP w Jerzmankach