Dzień Dziecka w Gminie Zgorzelec

04.06.2019r.
Drukuj

Dzień dziecka to święto, które wypada 1 czerwca, jest ulubionym dniem w kalendarzu wszystkich dzieci. W Polsce to święto obchodzone jest od ponad 50 lat i w tym dniu obdarowuje się pociechy mniejszymi bądź większymi upominkami. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce przygotowuje się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

1 i 2 czerwca w miejscowościach gminnych odbyły się festyny w Trójcy, Koźlicach, Żarskiej Wsi i Białogórzu. Festyn w Trójcy zorganizowali strażacy z OSP w Trójcy. Na boisku przy Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych na dzieci czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanym zamku. Milusińscy chętnie brali także udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez Małgorzatę Krawczyńską. Każde dziecko otrzymało drobny upominek. Strażacy zadbali o poczęstunek, przybyli goście na boisko szkolne mogli zjeść gofry, popcorn oraz kiełbaski z grilla.

Festyny w Koźlicach, Żarskiej Wsi i Białogórzu zorganizowane były przez Sołtysów i Rady Sołeckie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Każdy z nich swoją obecnością zaszczycił Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Pan Marek Wolanin.

W sobotę 1 czerwca dzieci bawiły się również w Koźlicach. Sołtys i Rada Sołecka zadbała aby Dzień Dziecka wywołał moc uśmiechów u najmłodszych. Były zabawy z animatorami, malowanie buziek, zamek dmuchany, konkursy z nagrodami oraz pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Radomierzyc. Strażacy zrobili furorę stawiając kurtynę wodną oraz fundując dzieciom zabawę w pianie. Odbył się również konkurs strzelecki o Puchar Sołtysa oraz konkurs ciast. Nagrody wraz z Sołtysem Wsi Koźlice, wręczyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Pani Małgorzata Korelin.

Festyn w Żarskiej Wsi połączony był ze Świętem Kwiatów. Na plac przed Szkołą Podstawową im. Jana Brzechwy przybyło dużo starszych jak i młodszych gości. Agencja animacji TIK-TAK zadbała o rozrywkę dla najmłodszych, organizując wiele zabaw i gier zręcznościowych z nagrodami. Jedną z atrakcji była mobilna ścianka wspinaczkowa należąca do Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach. Młodsi jak i starsi mieszkańcy chętnie sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Organizatorzy zadbali o ciepły poczęstunek, była grochówka oraz potrawy z grilla, a dla dzieci hot-dogi i hamburgery. Na scenie wystąpił Zespół taneczny Inna Show Cheerleaders Zgorzelec pod kierownictwem choreograf MDK Pani Inny Błaszczyk. Uczestnicy imprezy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów ludowych, takich jak Kwiatowianki, Żarki czy Górnołużyckie Błękitne Kamizelki. W konkursie ciast wystawiono aż 16 wypieków. Jury w składzie: Radni Wsi Żarska Wieś – Joanna Krawczak i Grzegorz Miłoszewicz, wspierani przez Dyrektora CRT w Radomierzycach Mirosława Celucha, mieli bardzo ciężkie zadanie do wykonania. Po długiej naradzie wyłoniono zwycięzcę – została nim Pani Małgorzata Kozicka. Nagrody w konkursie wręczył Zastępca Wójta Gminy Pan Marek Wolanin oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Pani Małgorzata Korelin. Oczywiście każda z Pań biorąca udział w rywalizacji otrzymała upominek. Dodatkową atrakcją była loteria Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, która od lat towarzyszy festynom w Gminie Zgorzelec. Po zakończeniu części artystycznej Sołtys zaprosił biesiadników na zabawę taneczną.

 

Natomiast w niedzielę, 2 czerwca na zakończenie weekendu festy odbył się  w Białogórzu. Zamek dmuchany, trampolina oraz zabawy z Gminnym Ośrodkiem Kultury wypełniły dzieciom niedzielne popołudnie. Zdecydowanie najlepiej wychodziły zadania drużynowe, ze sztafetą w workach na czele. Sołtys przygotował poczęstunek dla najmłodszych oraz tych trochę starszych.  W związku z wyjątkowo słoneczną aurą, największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście lody.

W kolejny weekend Dzień Dziecka świętować będą Tylice i Łomnica. Już gorąco zapraszamy.

Zdjęcie:

Trójca

Koźlice

Żarska Wieś

Białogórze

print

Zobacz także: