Dzień Dziecka w Gronowie

07.06.2021r.
Drukuj

Pogoda w długi weekend czerwcowy dopisała. Dopisała również frekwencja na festynie z okazji Dnia Dziecka w Gronowie. Impreza zorganizowana przez Panią Sołtys i Radę Sołecką wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu z/s w      Radomierzycach odbyła się 5 czerwca. Przewidziano mnóstwo atrakcji. Dmuchana zjeżdżalnia, megabańki mydlane, ogromna maskotka Tweety, z którą można było zrobić sobie zdjęcie, zabawy sportowe… Dzieci skakały w workach, pokonywały tor przeszkód, przeciągały linę. Ta ostatnia konkurencja spodobała się uczestnikom festynu tak bardzo, że zorganizowano również pojedynek „młodzież kontra dorośli”. Śmiechu było co niemiara. Tego dnia Gronów odwiedziły też służby mundurowe. Funkcjonariusze KPP Zgorzelec przeprowadzili krótką pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chętne osoby mogły oznakować swój rower. Ochotnicza Straż Pożarna z Gronowa zorganizowała dzieciom pokaz gaszenia pożaru, zawody strącania piłeczek armatką wodną oraz (cieszący się największym zainteresowaniem) przejazd wozem strażackim „na sygnale”.  Rada Sołecka przygotowała poczęstunek w postaci ciast, kompotu czy kiełbasek. Pani Sołtys udało się pozyskać dodatkowych sponsorów. Jedni ufundowali owoce, inni materiały do malowania buziek czy czekoladową fontannę. Po długim czasie izolacji, doskwierającej szczególnie dzieciom, możemy znów spotykać się i bawić, a Międzynarodowy Dzień Dziecka był ku temu okazją najlepszą z możliwych.

 

 

 

print

Zobacz także: