Dzień Edukacji Narodowej 2019

14.10.2019r.
Drukuj

W dniu 11 października 2019 r. w Pałacu w Łagowie, uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Zgorzelec. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci i renciści wszystkich placówek oświatowych, znajdujących się na terenie naszej gminy.

Uroczystość poprowadziła Barbara Mędrek – Rutowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji. Początek uroczystości uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie prezentując program artystyczny. Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Pan Marek Wolanin złożył pracownikom oświaty życzenia z okazji ich święta w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Pana Piotra Machaja.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty i szczególny czas aby podziękować pedagogom za ich pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Nagrodą Wójta Gminy Zgorzelec uhonorowani zostali dyrektorzy – Katarzyna Skowrońska – SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy, Beata Aniszkiewicz – SP im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim, Bożena Pawełek – SP im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi, Sylwia Słabicka – SP im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, Renata Mikołajów – SP im. Sybiraków w Jerzmankach, Barbara Kowalczyk – Publiczne Przedszkole ”Krasnoludki” w Jędrzychowicach oraz nauczyciele – Maria Grzelak – SP im. Wandy Chotomskiej w Łagowie, Edyta Sobolewska – SP im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim, Stanisław Hrehorów – SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy, Krystyna Korba – SP im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi, Anna Kotlarek – SP im. Sybiraków w Jerzmankach, Katarzyna Jachna – PP ”Krasnoludki” w Jędrzychowicach.

Pani Janina Słabicka – Prezes ZNP w Gminie Zgorzelec, złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz podziękowania dla przedstawicieli organu prowadzącego za dobra współpracę.

Listy gratulacyjne otrzymały Panie Katarzyna Jachna – PP ”Krasnoludki” w Jędrzychowicach i Katarzyna Brauza – SP im. Sybiraków w Jerzmankach oraz Katarzyna Kociemba – SP im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi – z okazji zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego.

Jak co roku rozstrzygnięto także współzawodnictwo sportowe szkół z terenu Gminy Zgorzelec. I miejsce w roku szkolnym 2018/2019 zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie.

Po zakończeniu części oficjalnej wszystkich gości zaproszono na poczęstunek.

print

Zobacz także: