Dzień Edukacji Narodowej 2023

17.10.2023r.
Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest co roku 14 października w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z okazji święta w Pałacu Łagów odbyła uroczysta akademia, w której wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci i renciści gminnych placówek oświatowych.

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia wyróżnień dla pracowników gminnej oświaty. Tytuł „Zasłużony dla Gminy Zgorzelec” jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za zasługi dla rozwoju Gminy Zgorzelec. Podczas gali Wójt Piotr Machaj i Przewodnicząca Rady Gminy Zgorzelec Anna Rakoczy wręczyli odznaczenia nauczycielom, pracownikom gminnych placówek oświatowych.

Podczas akademii Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj wręczył „Nagrodę Wójta” dyrektorom i nauczycielom z każdej placówki za pracę i wkład w gminną oświatę oraz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom, którzy uzyskali go w tym roku. 

Dodatkowo Prezes ZNP w Gminie Zgorzelec Janina Słabicka złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty oraz podziękowała przedstawicielom organu prowadzącego za dobrą współpracę.

print

Zobacz także: