Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Zgorzelec 2021

18.10.2021r.
Drukuj

15 października br. w Pałacu w Łagowie, uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Zgorzelec. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci i renciści gminnych placówek oświatowych.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty i szczególny czas aby podziękować pedagogom za ich pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży.

Rozpoczynając uroczystość Wójt Piotr Machaj złożył wszystkim zebranym pracownikom gminnych placówek oświatowych życzenia – zdrowia oraz wytrwałości w misji jaką jest edukacja dzieci i młodzieży w Polsce oraz podziękował za zaangażowanie i bardzo dobą współpracę na rzecz rozwoju gminnej oświaty.   

Tytuł „Zasłużony dla Gminy Zgorzelec” jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania za zasługi dla rozwoju Gminy Zgorzelec. Podczas gali Wójt Piotr Machaj i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zgorzelec Grzegorz Miłoszewicz wręczyli odznaczenia dla dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników gminnych placówek oświatowych. Następnie nagrodą Wójta Gminy Zgorzelec uhonorowani zostali dyrektorzy oraz nauczyciele ze wszystkich placówek.

Pani Janina Słabicka – Prezes ZNP w Gminie Zgorzelec, złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz podziękowania dla przedstawicieli organu prowadzącego za dobrą współpracę.

Nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne z okazji zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego.

Po zakończeniu części oficjalnej Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji – Barbara Mędrek Rutowicz zaprosiła wszystkich gości na poczęstunek.

print

Zobacz także: