Dzień Energetyka 2023 w Elektrowni Turów

13.09.2023r.
Drukuj

W piątek 8 września br. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Energetyka w Elektrowni Turów.

Dyrektor Elektrowni Turów Oktawian Leśniewski, przypomniał o uwarunkowaniach pracy zakładu w 2022 roku i bieżącym, jego roli w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym, zmianach w wielkości produkcji energii wskazujących na znaczącą tendencję wzrostową od 2019 roku. Przypomniał również o strategicznych inwestycjach związanych z produkcją energii, zdeterminowanych unijnymi wymogami środowiskowymi i znacznym spadku emisji pyłu, tlenków siarki i azotu.

Wraz z pracownikami elektrowni w uroczystości wzięli udział Przedstawiciele Rady Ministrów, Posłowie, Senatorowie, władze wojewódzkie i samorządowe – Gminę Zgorzelec reprezentował Wójt Piotr Machaj, przedstawiciele PGE GiEK,  służb mundurowych i duchowieństwa.

Podczas obchodów Dnia Energetyka wyróżniono pracowników za ich pracę i uhonorowano państwowymi, branżowymi i okolicznościowymi odznaczeniami: Krzyżem Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Odznakami Honorowym za Zasługi dla Energetyki, Zasłużony dla Elektrowni Turów, a także Odznaką Zasłużony Dla Społecznej Inspekcji Pracy Elektrowni Turów i Pamiątkowym Krzyżem Zwycięstwo 1945.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

print

Zobacz także: